Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Gąskach

Wielkanoc w domu lub u rodziny, a może w jakimś kurorcie turystycznym nad morzem? Z jednej strony silne przywiązanie do tradycji i polskich wymogów kulturowych, a z drugiej: perspektywa kilku wolnych dni z dala od jakichkolwiek obowiązków, które można wykorzystać m.in. na bezcenne chwile regeneracji sił. Tym, którzy zdecydują się na drugą z wymienionych opcji, jako destynację świątecznego wyjazdu można z czystym sumieniem polecić Gąski. Niewielka miejscowość pomiędzy Kołobrzegiem a Mielnem zapewni doskonałe warunki do wypoczynku.

Rodzinna Wielkanoc w górach

Oczywiście taki turysta absolutnie nie musi przejmować się takimi rzeczami jak szeroko rozumiane kucharzenie czy sprzątanie. Specjalne oferty na Wielkanoc nad morzem w Gąskach posiada znacząca część tutejszych obiektów noclegowych. Kiedy personel przygotowuje uroczyste śniadanie i inne niezbędne na święta rzeczy, gość może spokojnie zrelaksować się na plaży. Albo w innym miejscu, które uzna za odpowiednio atrakcyjne.

Wielkanoc nad morzem w Gąskach wygląda inaczej niż letnie wakacje. Przede wszystkim ze względu na odczuwalnie mniejszą liczbę podróżnych, którzy zatrzymali się we wsi. Dzięki temu można w ciszy i spokoju cieszyć się świeżym powietrzem, miękkim piaskiem na plaży czy zapierającymi dech w piersiach widokami roztaczającymi się ze szczytu miejscowej latarni. Ci, którzy lubią nie tylko malownicze krajobrazy, ale i urocze zabytki, będą mieli okazję by zobaczyć jeszcze neoklasyczny Pałac Morski oraz gotycko-romański kościół Matki Bożej Królowej Polski w pobliskim Śmiechowie.

Zapewne osoby prowadzące aktywny tryb życia, pierwsze co robią po świątecznym posiłku, to wychodzą by intensywnym wysiłkiem spalić nadmiar kalorii. Gąski dają wiele możliwości, by nad morzem w Wielkanoc uprawiać sport. W pobliżu jest sporo szlaków pieszych i tras rowerowych, niedaleko znajduje się parę stadnin i ośrodków jazdy konnej. Blisko jest też do Ustronia Morskiego z rozbudowanym kompleksem Helios bądź nad cenione wśród amatorów żeglarstwa jezioro Jamno. Tym, którzy mimo wszystko wolą niespieszne spacery, warto wskazać Las Kołobrzeski z najstarszymi dębami w Polsce oraz ciekawostkę - ciekawe labirynty w dobrzyckich Ogrodach Tematycznych Hortulus.

Rodzinna Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Wielkanoc nad morzem w Gąskach może być dla najbliższej rodziny porównywalnie udana, co spotkanie w domu. A kosztować będzie o wiele mniej energii niż tradycyjnie zorganizowane święta.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz