Na wczasach w Gąskach - o plusach wycieczki do Parku Miniatur i Kolejek

Gąski - mały, zaciszny kurort w zachodniopomorskiem z ładną plażą i morską latarnią w roli najciekawszych atrakcji turystycznych w najbliższej okolicy. W poszukiwaniu bardziej rozrywkowych miejsc czy atrakcji dla rodzin z dziećmi, nie ma innego wyjścia jak wybrać się na wycieczkę do innej miejscowości. Nie ma się co rozdrabniać, tylko na cały dzień pojechać do Dziwnowa. W końcu Park Miniatur i Kolejek to najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja wybrzeża, a na tym ciekawe opcje wcale się nie kończą.

Wprawdzie podróż w jedną stronę zajmuje ok. 1,5 godziny jazdy samochodem (+80 km),to dla czekających na miejscu turystycznych wabików warto się trochę pomęczyć. Dojazd do dziwnowskiego Parku Miniatur i Kolejek jest stosunkowo prosty - najpierw krajową jedenastką do Kołobrzegu, w mieście odbić w drogę wojewódzką nr 102 na Trzebiatów i Międzyzdroje. Tej trasy trzymać się cały czas, a w samym Dziwnowie skręcić w drugą w lewo (ul. Marynarki Wojennej) tuż za długim mostem na wyspę Wolin. Poza parkiem są też inne polecane atrakcje w pobliżu, np. Aleja Gwiazd Sportu, rybacko-turystyczny port czy rejsy w pirackich klimatach: po pełnym morzu albo do przepięknego Kamienia Pomorskiego.

Jednak to właśnie Park Miniatur i Kolejek jest tutaj największą, najjaśniej świecącą gwiazdą. To miejsce absolutnie jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowo efektywnie i harmonijnie łączące fantastyczne atrakcje dla dzieci z rzeczami, które przypadną do gustu i przydadzą się także dorosłym. Modelowym exemplum będzie w tym miejscu replika zabytkowego parowozu Px 48 w skali 1:6, służąca za lokomotywę dla pasażerskiej Kolejki Parkowej. Mogłoby się wydawać, że tylko maluchy mogą się cieszyć z przejażdżki taką ciuchcią - a praktyka pokazuje, że jest to równie znakomita atrakcja dla dorosłych.

Kolejnym wielkim walorem Parku Miniatur i Kolejek jest jedna z największych w kraju makieta kolejowa - ponad kilometr torów, mnóstwo różnych pociągów (bajkowe, modele prawdziwych składów),pełna szczegółów i detali (mosty, wiadukty, stacje, dworce etc.) trasa… Zaprawdę, wiele osób marzyło o czymś takim w czasach wczesnoszkolnych. Nie można też zapominać o zrekonstruowanych w skali 1:10 latarniach morskich, szczegółowo opisanych i przedstawianych przez kompetentnych przewodników. Odrobina edukacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, zwłaszcza kiedy w dowolnym momencie można zrobić sobie przerwę na loda, gofra, szaleństwa na nowoczesnym placu zabaw czy odpoczynek w cieniu drzew.

Warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych atrakcjach dla kolonii i innych grup zorganizowanych. Z myślą o zielonych szkołach Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie przygotowuje m.in. zabawę przy ognisku, pokazy artystyczno-komediowe czy naprawdę wciągające zajęcia z modelarstwa.

Galeria
Dodano: 2017-06-21 10:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz